خدمات کلینیک پاسارگاد در سندرم کوبوئید

خدمات کلینیک پاسارگاد در سندرم کوبوئید

استخوان کوبوئید، بخشی از مفصل پا است که به فرد برای حفظ تحرک پا حین راه‌رفتن کمک می‌کند. در برخی موارد، ممکن است این استخوان از جای طبیعی خود جابه‌جا شده و به اصطلاح دچار دررفتگی شود. این جابجایی موجب بروز درد شدید و همچنین مشکل در راه رفتن و ایستادن می‌شود. کارشناسان ما در کلینیک ارتوپدی-فنی پاسارگاد، با ارائه تمامی خدمات موردنیاز بیمارانی که دچار سندروم کوبوئید هستند، لحظه به لحظه تا زمان بهبودی، در کنار عزیزان، خواهد بود. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با خدمات کلینیک پاسارگاد در سندرم کوبوئید آشنا شوید.

چه کسانی بیشتر دچار می‌شوند؟

سندرم کوبوئید اغلب ورزشکاران و رقصندگان را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، اگرچه هرکسی می‌تواند آن را تجربه کند. به نظر نمی‌رسد که سن، نقشی در بروز این سندرم داشته باشد.

بیشتر افرادی که دچار این سندروم می‌شوند، دچار پیچ‌خوردگی مچ پا هستند.

نحوه درمان سندروم کوبوئید

انجام برنامه‌های درمانی و حرکات اصلاحی که پزشک متخصص ارتوپدی و فیزیوتراپیست برای هر بیمار تهیه می‌کنند، به آن‌ها کمک می‌کند تا در مدت‌ زمان کوتاهی بهبودی خود را بازیابند.

ابتدا استراحت دادن مچ پا و دوری از انجام فعالیت تشدید‌کننده می‌تواند بسیار در کاهش درد مؤثر باشد.

سپس انجام تمرینات ورزشی و استفاده از پروتزها و اُرتزها، می‌تواند نقش تکمیلی در روند درمان را ایفا کند.

توصیه‌های پزشکی

انجام توصیه‌های پزشکی، می‌تواند تا حد بسیاری در درمان این سندروم مؤثر باشد.

  • خودداری از پریدن و دویدن
  • خودداری از پیاده‌روی‌های طولانی‌مدت
  • استفاده از کفش‌هایی با کفی‌های سفت
  • فعالیت در منزل و پیاده‌روی‌های کوتاه‌مدت
  • استفاده از کمپرس یخ در طول روز

ارائه تمرینات ورزشی از خدمات کلینیک پاسارگاد در سندرم کوبوئید

تمرینات تقویتی و کششی بخش بسیار مهمی از بازیابی توان و تعادل پاها، پس از ابتلا به سندروم کوبوئید است. همان‌طور که ذکر می‌شود، شاید مهم‌ترین قسمت درمان این سندروم، “ورزش” است.

تمرینات ورزشی و تقویتی باید روزانه در منزل انجام شود تا از سفتی و ضعف پا جلوگیری کند.

پس از مدتی از بیمار خواسته می‌شود تا تمرینات تعادلی را نیز انجام دهد تا در آینده، خطر آسیب به مچ پا ناشی از پیچ‌خوردگی، به حداقل برسد.

حرکات اصلاحی در سندروم کوبوئید

استفاده از اُرتزها

اگر این سندروم ناشی از کف پای صاف باشد، ممکن است که به توصیه پزشک، نیاز داشته باشید تا از ارتزهای طبی در کف کفش استفاده کنید. با استفاده از این وسایل کمکی، موقعیت قرارگیری پاها تغییر کرده و فشار روی تاندون‌ها و رباط‌ها کاهش پیدا می‌کند.

همچنین قوس طبیعی پا را ایجاد خواهد کرد که از موانع و مشکلات دیگر پیشگیری خواهد شد. تولید ارتز اختصاصی برای شما از خدمات کلینیک پاسارگاد در سندرم کوبوئید است.

استفاده از اُرتزها

خدمات کلینیک پاسارگاد در سندرم کوبوئید

این کلینیک با بیش از 20 سال سابقه کار در زمینه دردها و مشکلات ارتوپدی، به‌خصوص درمان سندروم کوبوئید، قادر خواهد بود که پروتزها و ارتزهای خاصی را، ویژه هر بیمار طراحی کند.

در این کلینیک تمامی خدماتی که به حوزه مشکلات پا مربوط می‌شود، به هم‌میهنان عزیز ارائه می‌شود.

ارتز، پروتز، وسیله‌های اصلاحی و همه مواردی که بیمار نیازمند است، برایش قالب گیری و ساخته می‌شود.

تهیه وسایل کمکی

برخی از ارتزها (وسایل کمکی)، همانند کفی‌های طبی، قوزبندها‌، کمربندها و.. به‌صورت آماده در کلینیک آماده ارائه به بیماران عزیز است. در غیر این صورت، با تجویز پزشک متخصص ارتوپدی، وسیله موردنیاز، ویژه هر بیمار ساخته خواهد شد.

وسایل کمکی شخصی ویژه هر بیمار

در کلینیک پاسارگاد طبق نیاز مراجعه کننده ابتدا برای بیمار قالب‌گیری انجام می‌شود و سپس با توجه به نیاز وی و مشورت پزشک، وسیله موردنظر متناسب با شرایط خاص برایش از صفر تا صد ساخته می‌شود.

ارتزها و پروتزها پس از چندبار اصلاحیه، دقیقا آن‌چه خواهند شد که پزشک دستور داده است و سپس در اختیار فرد جهت استفاده قرار می‌گیرد.

در حین آماده‌سازی ارتزها و پروتزها، طریقه مصرف و توصیه‌های خاص جهت بهبود هرچه زودتر بیمار، به وی آموزش داده می‌شود.

همچنین ورزش‌ها و حرکات اصلاحی که متناسب با شرایط بیمار است نیز به او یاد داده خواهد شد تا بتواند در منزل و متناسب با علائم خود، انجام دهد و پس از طی دوره‌ای، بهبود یابد.

مشاوره رایگان و آنلاین از خدمات کلینیک پاسارگاد در سندرم کوبوئید و سایر بیماری هاست و می‌تواند به بیماران عزیز کمک کند. کارشناسان آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند.

کیفیت مواد اولیه

تمامی محصولاتی که در این کلینیک عرضه می‌شوند، با جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا ساخته شده و همچنین تمامی مواد اولیه از کشور آلمان تهیه می‌شود؛ بالطبع، باکیفیت‌ترین محصولات ویژه شخص بیمار ساخته می‌شود.

در سندروم کوبوئید، هرچه درمان و استفاده از وسایل کمکی سریع‌تر شروع شود، عملکرد کامل پاها سریع‌تر بازیابی می‌شود. اگر در مواردی، دردها مزمن شده باشند، دوره درمان طولانی‌تر خواهد بود.

پیام بگذارید

X