اورتز

اورتز

اورتز چیست؟

اگر بخواهیم به صورت کوتاه به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم اورتز به کلیه وسایل کمکی و اصلاحی در ارتوپدی گفته می شود.
این وسایل در راستای اصلاح یا ساپورت بیمار می باشند. حمایت و ساپورت شامل موارد گسترده ای از جمله حمایت پست سرجیکال و حمایت الاینمنتی است.

مراحل ساخت اورتز چیست؟

برای ساخت اورتز از اندازه گیری یا قالب گیری شروع می کنیم. در موارد اصلاحی و یا هر زمان که نیاز باشد حتما باید عکس رادیولوژی از بیمار گرفته شود سپس کار قالب گیری شروع می شود.
در مبحث قالب گیری باید عنوان کنیم که ما دو نوع قالب داریم، قالب نگاتیو و قالب پوزیتیو. هنگامی که از مریض قالب گیری انجام شد حالا بنا بر عکس رادیولوژی روی نقاط فشار قالب را اصلاح میکنیم. بعد از آن روی قالب اصلاحی موادی ریخته می شود که ممکن است از جنس رزین، ترموپلاستیک و یا هر یک از مواد تخصصی این حوزه باشد.
بعد از ریختن مواد قالب آماده شده را رو روی تن بیمار پرو میکنیم تا کاملا فیت و مناسب وضعیت او باشد. حال نوبت چرم کاری و اتصال بندهاست. تمام این مراحل با اندازه گیری های دقیق و ازریابی بیمار صورت می گیرد.
پس از نصب بندها اورتز آماده تحویل به بیمار می باشد و حین تحویل تمامی نکات به مراجعه کننده آموزش داده می شود از جمله نحوه پوشیدن و درآوردن اورتز، زمان استفاده از آن، ورزش های اصلاحی لازم و …
تیم حرفه ای و آموزش دیده ما در تمامی این مراحل در کنار بیمار و حامی او می باشد، ما با صبر و بردباری به کلیه سوالات شما پاسخ می دهیم و تلاش داریم به بهبود کیفیت زندگی شما عزیزان کمک کنیم.

انواع اورتز

گردن

گردن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله…
X